top of page

Ostujuhend

 
Ostutingimused
1. ÜLDINE
1.1.  Veebilehe www.hobumatkad.ee ja www.horsetourist.com (edaspidi Veebileht) omanik on Ilmavald OÜ (LLC) (registrikood 12956525), asukohaga Mustamõisa, Mustakurmu küla, Põlva vald, 63707 Põlva maakond, Eesti Vabariik.
1.2.  Käesolevad kasutustingimused reguleerivad Ilmavald OÜ (Müüja)  ja ostu sooritanud isiku (Ostja) vahel tekkivaid õigussuhteid  ostmisel-müümisel Veebilehel.
1.3.  Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad e-poe vahendusel toodete turustamisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigi seadused.
1.4.  Müüja võib muuta veebilehe kasutustingimusi ja toodete ning teenuste hindasid. Muudatustest teavitatakse veebilehe keskkonnas. Tehingule rakendatakse tehingu toimumise hetkel kehtivaid tingimusi ja hindu.
1.5.  Toodete ja teenuste valik, hinnad ning allahindlused võivad erineda Müüja jaekaupluste kaubavalikust, hindadest ning allahindlusest.
 
2. HIND
2.1.  Teave teenuste ja kauba kohta on esitatud Veebilehel vahetult teenuste ja kauba juures ning ei sisalda Eesti Vabariigis kehtivat käibemaksu 20%, kuna Veebileht ei ole käibemaksukohuslane.
2.2.  Toodete ja teenuste hinnad on märgitud Veebilehel toodete ja teenuste juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest, kui kauba eest tasumisel ei ole märgitud teisiti. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub Ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse Ostjale tellimuse vormistamisel.
2.3.  Veebilehel on õigus taganeda müügitehingust ning mitte osutada Ostjale teenust või nõuda Ostjalt tagasi kaup, kui kauba või teenuse hind Veebilehel on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.
 
3. TELLIMUSE VORMISTAMINE
3.1.  Teenuse või kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud teenused või tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv teenuse aeg või toodete kohaletoimetamise viis.
3.2.  Ostukorvis on võimalik teenuseid ja tooteid ning koguseid muuta ning teenuseid või tooteid ostukorvist eemaldada kuni teenuse või toote eest tasumiseni.
3.3.  Tellimuse vormistamisel kuvatakse ekraanile lõplik hind, mille saab tasuda PayPal makselahenduse või Maksekeskus AS poolt vahendatava turvalise pangalingi abil. 
3.4.  Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebilehe arvelduskontole. 
3.5.  Teatise tellimuse kinnituse kohta saadab Müüja Ostjale e-posti aadressile. Juhul, kui postkastist kirja ei leidu, palume kontrollida ega kiri ei ole kogemata rämpsposti kausta sattunud.
3.6.  Müüjal on õigus lepingust taganeda, kui tellitud teenust või kaupa ei ole võimalik tarnida seoses teenuse lõpetamisega või kauba lõppemisega või muul põhjusel. Müüja teavitab sellest Ostjat esimesel võimalusel ning tagastab kogu tellitud teenuse või kauba eest laekunud makse (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest. 
 
4. TASUMINE
4.1.  Veebilehel sooritatud ostude eest tasub Ostja 100% ettemaksuna.
4.2.  Tellimuste eest saab tasuda Eesti Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop Pank, Citadele ja Pocopay pangalinkide maksetega Maksekeskus AS'i poolt pakutava turvalise makselahenduse kaudu, samuti saab tasuda PayPal'i kaudu sh rahvusvaheliselt tunnustatud krediitkaartidega või Ilmavald OÜ poolt väljastatud arve alusel.
4.3.  Tasumine toimub väljaspool veebilehte turvalises keskkonnas. Müüjal puudub ligipääs Ostja panga ja krediitkaardi andmetele.
 
5. KOHALETOIMETAMINE
5.1.  Veebileht tarnib füüsilisi tooteid Eesti siseselt ja ka Soome.
5.2.  Tooted tarnitakse vastavalt Veebilehel Ostja poolt valitud viisil (SmartPost pakiautomaat või kuller).
5.3.  Kauba saatmiskulud kannab Ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.
5.4.  Müüja lähetab tellimusi igal teisel tööpäeval, kuid mitte hiljem, kui viie tööpäeva jooksul pärast tellimuse kinnitamist. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul. Viimase alla loetakse eritellimusi.
 
6. TAGANEMISÕIGUS, TOODETE TAGASTAMINE JA VAHETAMINE
6.1. Ostja ei ole õigust teenuse tellimisel ja selle eest maksmisega tellimuse kinnitamisel tellimusest taganeda. Mõjuva põhjuse korral võib Müüja nõustuda teenuse osutamise aja muutmisega Ostja palvel. Üldjuhul Ostja poolt teenusest taganemise korral Müüja ettemaksu ei tagasta.
6.2.  Ostjal on õigus kaupa ostes tehingust taganeda 14 kalendripäeva jooksul, esitades Müüjale kirjalikus vormis kauba ostmisest taganemise avaldus            või kasutades vormi, mis asub Eesti e-kaubandusliidu lehel ning mis sisaldab järgmisi andmeid:
-    Ees- ja perekonnanimi
-    Kontakttelefon
-    E-posti aadress
-    Aadress
-    Pangakonto andmed
-    Tellimuse esitamise kuupäev
-    Asja kättesaamise kuupäev
-    Tagastatava kauba nimetus
-    Kauba seerianumber
-    Kauba ostuarve number
-    Tagastamise põhjus
6.3.  Kauba ostmisest taganemise avaldus tuleb saata e-posti aadressile info ät hobumatkad.ee või aadressile Mustamõisa, Mustakurmu küla, Põlva vald 63707 Põlvamaa, Eesti Vabariik, hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul kauba kättesaamisest. Taganemisavalduse kättesaamist kinnitab Müüja Ostjale saadetava teatega.
6.4.  Tagastatav toode peab sisaldama kogu ostudokumentatsiooni. Kauba küljes olevad etiketid ning kauba seisukorra kaitsmiseks paigaldatud esemed (nt kaitsekiled, niiskusekogujad, kileümbrised jms), mis ei takista kauba proovimist ja sellega tutvumist, peavad kauba tagastamisel olema eemaldamata.
6.5.  14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba proovimiseks füüsilises poes.  Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Müüjal õigus alandada tagastatavat summat vastavalt kauba väärtuse vähenemisele või keelduda kauba maksumuse hüvitamisest.
6.6.  Tagastamistingimused kohalduvad standardmõõdus toodetele. Eritellimused ja erisoovide järgi kohandatud tooted ei kuulu tagstamisele.
6.7.   Ostjal on võimalik tellitud toode välja vahetada 14 kalendripäeva jooksul pärast selle kättesaamist, kui tellitud toote suurus on ebasobiv. Ebasobiva suurusega toote tagastamisele kohalduvad tingimused 6.1-6.5.
6.8.  Kui Müüjale tagastatud toodet ei ole võimalik välja vahetada Ostja soovitud suuruse puudumise tõttu, võtab Müüja Ostjaga lahenduse pakkumise eesmärgil ühendust.
6.9.  Kauba ostmisest taganemise avalduse esitamise päevast alates on Ostja kohustatud tagastamisele kuuluva toote tagastama 14 kalendripäeva jooksul.
6.10.  Kuni tagastatud toote vastuvõtmiseni ei võta Müüja toote eest vastutust. Toote tagastamine ja/või vahetamine on tasuta, v.a. tagastamise transpordikulud, mis on Ostja kanda. Kui Ostjale on üle antud puudusega toode, siis kannab tagastamisega seotud kulud Müüja.
6.11. Müüja tagastab tagastatava kauba kättesaamisel Ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik Ostjalt lepingu alusel saadud tasud, sh transpordikulu. Kui Ostja on sõnaselgelt valinud Veebilehe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Müüja Ostjale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.
6.12. Müüja jätab endale õiguse viivitada tagasimaksete tegemisega seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud. 
6.13. Müüjal on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda Ostjalt tagasi kaup või keelduda teenuse osutamisest, kui kauba või teenuse hind Veebilehel on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.
 
7. PRETENSIOONI ESITAMISE ÕIGUS
7.1.  Müüja vastutab Ostjale osutatud teenuse või müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba teenuse osutamise või asja üleandmise hetkel. Teenuse osutamise korral vastutab müüja kahe nädala jooksul alates teenuse osutamise päevast. Kauba müümise korral vastutab Müüja müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest Ostjale, sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest Ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Müüja kohustus. Müüja ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist Ostjale.
7.2.  Toote või teenuse nõuetele mittevastavuse või toote või teenuse puuduste avastamisel kohustub Ostja sellest koheselt, kuid mitte hiljem kui 2 kuu jooksul mittevastavusest teada saamisest, teavitama Müüjat, saates vastava info e-posti aadressile info ät hobumatkad.ee või kirjalikult aadressile Mustamõisa, Mustakurmu küla, Põlva vald 63707 Põlvamaa, Eesti Vabariik.
7.3.  Toote või teenuse nõuetele mittevastavuse või puuduse korral on Ostjal õigus nõuda toote või teenuse parandamist või asendamist nõuetele vastava ja puudusteta toote või teenuse vastu või tagastada toode Müüja kulul.
7.4.  Ostjal on õigus nõuda toote või teenuse ostuhinna alandamist või lepingu lõpetamist ning toote või teenuse eest tasutud summade tagasinõudmist, kui:
-    Müüjal ei ole võimalik toodet või teenust parandada või toodet asendada või
-    toote või teenuse parandamine või asendamine ebaõnnestub või
-    Müüja ei ole toote või teenuse puudust mõistliku aja jooksul kõrvaldanud
7.5.  Nõuetele mittevastava toote või teenuse tagastamise korral hüvitatakse Ostjale toote või teenuse eest tasutud summa koos toote transpordimaksumusega Ostja poolt näidatud pangakontole hiljemalt 14 päeva jooksul. Müüjal on õigus tasutud summade tagastamisega viivitada seni, kuni Ostja on tema käes oleva toote tagastanud.
7.6.  Müüja kannab esimese ühe aasta jooksul asja (toote) üleandmisest Ostjale asja parandamisega või asja asendamisega seotud kulud. Järgneva 1,5 aasta jooksul kannab vastavad kulud Müüja üksnes juhul, kui pretensioon on õigustatud. Müüja ei hüvita Ostja tehtud kulutusi toote või teenuse nõuetele mittevastavuse või puuduste korral ega vastuta nende eest, kui:
-    Toote või teenuse väärtus on langenud/toode või teenus on kahjustunud Ostja süül;
-    Puudused on tekkinud toote või teenuse mittesihtotstarbelise kasutamise, s.h. matkajuhi korralduste, omavastutuslepingu tingimuste, matkajuhi juhiste või toote hooldusjuhise mittejärgimise tagajärjel;
-    Toote või teenuse väärtus on langenud tavapärasel kasutamisel tekkinud loomuliku kulumise tõttu;
-    Puudub ostu sooritamist tõendava dokumendi koopia.
7.7.  Juhul, kui Ostja ja Müüja vahel on tekkinud erimeelsused toote või teenuse puuduste osas, on Ostjal õigus pöörduda pretensiooniga Müüja poole, märkides kirjalikus või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis esitatud kaebuses ära oma nimi ja kontaktandmed, kaebuse esitamise kuupäev, tootel või teenusel esinev puudus ning omapoolne soovitav lahendus. Müüja vastab Ostja kaebusele kirjalikus või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 14 kalendripäeva jooksul. Kui Ostjal on Veebilehe osas pretensioone, tuleb need saata e-posti aadressile info ät hobumatkad.ee.
7.8.  Juhul, kui Ostja ja Müüja ei saavuta vaidluse osas kokkulepet, on Ostjal õigus pöörduda vaidluse kohtuväliseks lahendamiseks Eestis Tarbijakaitseameti juures tegutseva tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ja avaldust esitada siin (https://www.tarbijakaitseamet.ee/et/tarbijavaidluste-komisjon). Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada Ostja ja Müüja vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. Vaidluste lahendamisel Eestis Tarbijakaitseameti juures lähtutakse Eesti Vabariigi seadustest. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole
7.9.  Komisjoni otsusega mittenõustumisel on pooltel õigus pöörduda Müüja asukohajärgsesse maakohtusse.
 
8. ISIKUANDMETE TÖÖTLEMINE
8.1.  Isikuandmete vastutavaks töötlejaks on Ilmavald OÜ (registrikood 12956525), asukohaga Mustamõisa, Mustakurmu küla, Põlva vald. Ilmavald OÜ edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-ile või PayPal Holdings, Inc.-ile.
8.2.  Isikuandmete töötlemisel järgitakse Eesti ja Euroopa Liidu õigusakte.
8.3.  Vastutav töötleja kogub järgmiseid isikuandmeid: nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid. Andmeid kasutatakse ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba Ostjale saatmiseks. Müüja edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele kauba kohaletoimetamise eesmärgil.
8.4.  Vastutavale töötlejale edastatud isikuandmed on kaitstud ning käsitletakse konfidentsiaalse informatsioonina. Andmeside kliendi ja pankade vahel on krüpteeritud. Andmetöötlejal puudub ligipääs kliendi konfidentsiaalsetele panga- ja maksekaardi rekvisiitidele. Vastutav töötleja ei avalda talle teatavaks saanud andmeid kolmandatele isikutele.
8.5.  Isikuandmete vastutav töötleja võib saata Ostjale uudiskirju, sh rahulolu küsitlusi ning pakkumisi Ostja e-mailiaadressile ainult juhul, kui Ostja on andnud eelnevalt sellekohase nõusoleku.
8.6.  Ostjal on õigus pöörduda kaebusega Andmekaitse Inspektsiooni või kohtu poole kui ta leiab, et isikuandmete töötlemisel on rikutud tema õigusi. Andmekaitseameti (AKI) kontaktandmed leiab AKI koduleheküljel aadressil www.aki.ee.
bottom of page