top of page

DVD-plaadid "Viimne reliikvia" – 20€

 

 

Kes meist ei teaks Lennart Meri, Grigori Kromanovi, Kalju Komissarovi, Paul-Eerik Rummo, Tõnu ja Uno Naissoo, Peeter Tooma jpt koostöös sündinud legendaarset kultus- ja seiklusfilmi "Viimne reliikvia".
 

Filmivõtteid tehti juba 52 aastat tagasi 1969 . aastal Tallinna vanalinnas, Riias, Virtsu rannas, Kuressaare lossis, Koiva jõe ääres Lätimaal ja augustikuus mitmes kohas Ahja jõe ürgorus.

Arvestatavas osas just Taevaskoja radadel üles võetud film on ajatu ja igihaljas, paraku on DVD'd kaubandusvõrgus läbi müüdud.

 

Õnneks saab kultusfilmi DVD-plaate meie hoburetkedel soetada kasvõi otse suksude ratsmeid hoides, aga ka hobumatkad.ee veebipoest. Hoogsalt hargneva faabulaga filmi võttekohti tunnete Viimse reliikvia radadel kulgeval hobumatkal hõlpsasti ära: Emalätte juures seoti Gabriel kinni ning ainult Schenkenbergi meeste hobuseid ohustav tulekahju päästis vaba mehe elu. Risbieteri kalju kõrval viskas Ivo Schenkenberg Hans von Risbieteri tõllast välja ning tulistas laulatusele kibelenud sakslase püstolist surnuks. Otteni sillal sundis mässaja Siim aga peatuma küünlaid vedanud nunnade vankrit jälitanud ratsanikud ning plaanimatult kukkus võtte ajal samalt sillalt Ahja jõkke ka hobune ratsanikuga. 

 

Väikese Taevaskoja kõrgel liivakivikaljul leiame aga männi, mille juures Schenkenberg oma poolvenna Gabrieli peale selgapussitamist lasi jõkke heita. Siinsamas on ka Salakuulaja kivi, mille juures Ivo oma hobusel ilmub "pisut müravate" mässuliste juurde ning hõikab: "Mehed! Mis siin sünnib?!" Aga Taevaskoja Emalätte kõrval lõi kirkalt veiklema ka armuleek Gabrieli ja Agnes von Mönnikhuseni vahel, mida saatis kuulus ning prohvetlik lauluviis "Igal seikleval priiuserüütlil olgu pistoda alati vööl...".

Film väärib ikka ja jälle vaatamist ning on väärtuslik mälestus hobumatkast just nende ilusate, kinolinale söövitatud maamärkide ja romantiliste sündmusplatside juurde.

ViimneReliikvia.jpg
ViimneReliikvia2.jpeg
bottom of page